Termoizolacja budynków ma kluczowe znaczenie dla energooszczędności oraz komfortu korzystania z budynków. Pomimo dobrze rozwiniętych technologii montażu izolacji termicznych bardzo często podczas budowy zdarzają się błędy w jej wykonaniu. Niestety, nawet dobre ekipy budowlane wykonują izolację niedokładnie co prowadzi do poważnych wyziębień pomieszczeń. Praktyka wskazuje, że ponad 95% badanych budynków posiada błędy w wykonaniu termoizolacji. W ponad 70% zdarza się przynajmniej jeden poważny błąd, który ma duży wpływ na wyziębienie ścian.

Obniżenie temperatury ścian prowadzi do poważnych konsekwencji. W najbardziej widoczny sposób wpływa na rachunek za energię. Obniżenie temperatury ściany już o 3 stopnie powoduje wyczuwalny ruch powietrza, który ma wpływ nie tylko na komfort użytkowania pomieszczeń. Zimne ściany powodują częste choroby, zwłaszcza wśród osób mniej odpornych (np. osób starszych i dzieci). Obniżenie temperatury ściany o około 10 stopni powoduje przekroczenie punktu rosy, co skutkuje wykraplaniem się wody na ścianach i powstawaniem grzybów i pleśni.

Wysyłanie formularza

Wystąpił błąd na serwerze

Wysłano formularz

Zamów badanie

Zamów badanie termowizyjne podając swoje dane kontaktowe oraz adres wykonania badania. Opisz co ma zostać zbadane. Zamówienie możesz również złożyć telefonicznie.

) 600 941 515 Termowizja

Badania termowizyjne w budownictwie wykorzystywane są do sprawdzania jakości i szczelności izolacji budynków. Są szybką, nowoczesną i niezawodną

metodą diagnostyczną...

Termoizolacja